-

Testy a recenze - Peugeot 5008

22.04.2010 | RODINNÝ LEV - Peugeot 5008

Peugeot 5008

AUTO, KTERÉ PŘEKVAPÍ NEJEN CENOU

Peugeot je značkou praktických aut pro rodiny, proto bylo jen otázkou času, kdy se v jeho nabídce objeví malé MPV. Je tady a ve velice dobré formě.
 

Francouzský výrobce zrychlil tempo v představování svých nových modelů, a tak mu klasické označování s jednou nulou uprostřed už nestačilo. Nedlouho po crossoveru 3008 přichází v mnoha ohledech jemu podobné MPV s číslem 5008. Spojuje je víc než jen dvojitá nula v názvu. Podobná je například přední část vozu s protáhlými světlomety a zkosenou kapotou, na niž plynule navazuje na úrovni předních kol rozměrné čelní sklo. Vypadá dynamicky. Na rozdíl od 3008 nemá „rodinný lev“ velký agresívní nasávací otvor vzduchu, typický pro všechny peugeoty posledních let.

SE SEDADLY NEBO BEZ

Za opravdu velkou prosklenou plochou (až 5,77 m2 v případě, že má vůz panoramatickou střechu) se skrývá prostor buď pro pět, nebo sedm cestujících. Druhou řadu tvoří tři samostatná stejně široká sedadla, u nichž lze pro maximální komfort sezení nastavit sklon opěradla a podélně je i posouvat. Navíc každé sedadlo je možné zvlášť složit do podlahy a vytvořit rovnou plochu. V pětimístném uspořádání tak můžete využít od 823 do 2506 litrů velkého zavazadlového prostoru.

KLADY A ZÁPORY

Řidič si rozhodně nepřipadá, jako kdyby řídil malou dodávku, a to nejen díky výborným jízdním vlastnostem vozu, ale protože je stejně jako v 3008 doslova obklopen palubní deskou a středovým tunelem. Z auta má řidič dobrý rozhled, nechybí v něm ani malé vnitřní zrcátko pro sledování dětí na zadních sedadlech. Přesto je co zlepšovat. Není vidět, kde auto vepředu končí, a Peugeot se také ještě nezbavil touhy vybavit interiér snad všemi existujícími tvary ovladačů, z nichž některé jsou doslova titěrné. Překvapil mě pouze držák na nápoje – uprostřed mezi opěradly předních sedadel.

Pochvalu naopak výrobce zaslouží za jízdní vlastnosti, které lze jedním slovem nejlépe ohodnotit jako vyvážené. Nastavení podvozku je ideálním kompromisem mezi pohodlným přejížděním nerovností a jistým chováním v zatáčkách. K dobrému výsledku přispívá i mimořádně tuhá karosérie. Pro pohon lze vybírat ze dvou benzínových a dvou dieselových motorů. Testovaný 1.6 THP 115 kW má dostatek výkonu a spotřebu 7,1 l/100 km, sáhl bych přesto raději po naftovém dvoulitru o výkonu 110 kW, který si řekne průměrně jen o 5,8 l/100 km.
A největší překvapení na závěr? Tou je cena. Po trochu nadhodnoceném 3008, jenž začíná na částce 548 900 Kč, jsem čekal výchozí cenu někde kolem 600 000 Kč. Ale k mému překvapení má nejnižší suma hodnotu jen 434 900 Kč.
 

22.4.2010 | datum
Reflex | zdroj
46 | strana
Martin Šidlák | autor
www.federalcars.cz
Pobočka PEUGEOT PRAHA Pobočka TOYOTA LIBEREC Pobočka VOLVO LIBEREC Pobočka PEUGEOT LIBEREC

O společnosti Osobní údaje Novinky Peugeot Novinky Toyota Testy a recenze Peugeot Poradna Kontakty
© 2020 FEDERAL CARS spol. s r.o. All rights reserved, created by NetSystems