-

Testy a recenze - Peugeot 5008

02.08.2010 | LEPŠÍ VOLBA - Peugeot 5008

Peugeot 5008

Peugeot 5008 jsme poprvé vyzkoušeli s benzinovou šestnáctistovkou, na druhou schůzku přijel s naftovým dvoulitrem. Které rande bylo lepší?

Pamatujete si na srovnávací test z letošního čísla 2? Tehdy se nafťáci Grand C4 Picasso a Grand Scénic mohli zbláznit, na 5008 s přeplňovanou zážehovou šestnáctistovkou THP s výkonem 110 kW ale neměli.

Skvělý motor, to té-há-péčko. Nechali bychom si ho ale pro Mini, do rodinného Peugeotu 5008 patří podle nás nafta. A nejlíp náš dvoulitr.

V prvé řadě se budeme bavit sa mozřejmě o spotřebě. Pravou nohu jsme si mohli ušlapat, ale nad osm litrů se nedostali. A to mluvíme o extrému. Rozumný jízdní styl a la rodinka na výletě nic horšího než šest sedm litrů nepřinese. Benzínová turbošestnáctistovka po nás chtěla někdy i devět litrů.

Přitom v dynamice až takový rozdíl není. Na THP chybí nafťáku HDI jenom 5 kW a ve zrychlení na stovku tři desetinky. A to nepoznáte. Říkáme: Dvoulitr! Pro 5008 určitě naftové HDI se 110 kW. Spokojené budou všechny strany - auto, rodinka i řidič, který se sveze skoro jako s té-há-péčkem.

HDI je dobrota, v Peugeotu 5008 jsme ale znovu byli nejvíc nadšení z interiéru. Co zvenku vypadá jak rodinná krabice, to se uvnitř změní na Audi er-osmičku. Až tak nepřeháníme. Přístrojovka nám tvarem opravdu připomněla sportovní audinu. Ani ta kvalita plastů není od vypiplaných čtyř kruhů daleko, zpracování taky OK. S Touranem určitě nejlepší MPV.

Hodně vysoko se mezi konkurenty dere i podvozek. Za dobrý pocit z jízdy s velkoprostorovým peugeotem může víc věcí - když jistý podvozek podpoří ještě perfektní posaz za volantem a díky nižší karoserii spíš kombíkový pocit z řízení, jezdí se s 5008 hezky. Jenom lehoučké řízení by mohlo mít aspoň o trochu více zpětné vazby. Peugeot to u jiných modelů umí líp.

referentské vozyAž sem sbíral naftový dvoulitr body. Za cenu jich ale moc nebude - v ceníku leží výš už jenom silnější verze dvoulitru HDI s automatem. Motor 1.6 THP je se stejnou výbavou o 60 000 Kč levnější. Takže 549 900 Kč, pánové. Jestli nakonec nebude nejlepší volbou 1.6 HDI za 494 900 Kč…

HODNOCENÍ
+ design přístrojovky
+ motor
+ široký interiér
- kratší přední sedáky

 

2.8.2010 | datum
Svět motorů | zdroj
21 | strana
Martin Machala | autor

www.federalcars.cz
 

 

Pobočka PEUGEOT PRAHA Pobočka TOYOTA LIBEREC Pobočka VOLVO LIBEREC Pobočka PEUGEOT LIBEREC

O společnosti Osobní údaje Novinky Peugeot Novinky Toyota Testy a recenze Peugeot Poradna Kontakty
© 2020 FEDERAL CARS spol. s r.o. All rights reserved, created by NetSystems