-

Testy a recenze - Peugeot 5008

03.09.2010 | DALŠÍ ELEGANTNÍ MPV - Peugeot 5008 2,0 HDi

Peugeot 5008

Tenhle francouz se s šarmem sobě vlastním zařadil do stále oblíbenějšího segmentu rodinných MPV. Navíc je velmi pohledný.

Konečně jsme se i u Peugeotu dočkali středně velkého MPV, které ve výrobním programu Francouzům doposud chybělo. Se svojí délkou 4539 mm za sebou nechává např. VW Touran nebo Opel Zafira. Uspořádáním interiéru ale nezískáváme pocit nějakého obrovského místa. V ostatních modelech tohoto segmentu sedí řidič a spolujezdec poněkud výš, než je obvyklé u běžných osobních vozů, ale tady je posaz přesně jako u nich. Díky nižší střeše a širokému středovému panelu je posádka jakoby víc při sobě, nicméně místa je všude dost - jak v oblasti ramen, tak i kolen na zadních sedadlech ve druhé řadě.

Další dvě sedadla ve třetí řadě poskytují, jak je u podobných aut obvyklé, pouze prostor pro děti. Jejich výhodou je, že se dají sklopit do podlahy kufru, takže nijak nepřekážejí. Jistou nevýhodou tohoto řešení je naopak určité zmenšení objemu zavazadlového prostoru. Přesto stávajících 680 litrů patří k lepšímu průměru. Velmi kvalitní jsou rovněž použité obkladové materiály, včetně jejich velmi dobrého zpracování. Řidič i posádka jsou doslova obklopeni měkčeným čalouněním, jež vytváří opravdový pocit komfortu v této třídě nevídaný. To samé se týká ergonomie, které se jen stěží dá něco vytknout. Snad jen drobných tlačítek na středové konzoli by mohlo být poněkud méně. Perfektní je také umístění a délka řadicí páky manuální převodovky, která je příjemně po ruce. Podle mého názoru by si ale takové nové auto zasloužilo konečně novější volant, který je u tohoto modelu prost ovládacích prvků a působí tak trochu archaicky. Nicméně dobře padne do ruky.

Výhled z vozu do všech stran je na velmi dobré úrovni a prosvětlení interiéru taktéž. Automobil by si ale zasluhoval lepší rozmístění odkládacích míst, zejména pro cestující vzadu. Pochvalu zaslouží výsuvný displej v zorném poli řidiče, na němž se zobrazuje okamžitá rychlost a údaje o před námi jedoucím vozidle, tzv. Distance Alert.

referentské vozyPohodlnou jízdu po dálnici zaručuje do komfortna naladěný podvozek a výkonný turbodiesel o výkonu 110 kW (150 k) s velmi dobrým točivým momentem 340 Nm při 2000 1/min. Výtku nemáme ani k řízení, jež je dostatečně citlivé a přesné. Nižší spotřebu podporuje šestistupňová převodovka s delšími vyššími stupni. Motor je velmi dobře utlumený a dovnitř tak nepronikají žádné nepřiměřené zvuky ani při vysokých otáčkách.

Závěrem lze říci, že tento model se tváří nejen jako rodinný automobil, ale on jím skutečně je a navíc v komfortním balení a s příjemně nízkou spotřebou.

3.9.2010 | datum
Lastauto Omnibus | zdroj
37 | strana
Jan Kvartek | autor
 
www.federalcars.cz
Pobočka PEUGEOT PRAHA Pobočka TOYOTA LIBEREC Pobočka VOLVO LIBEREC Pobočka PEUGEOT LIBEREC

O společnosti Osobní údaje Novinky Peugeot Novinky Toyota Testy a recenze Peugeot Poradna Kontakty
© 2020 FEDERAL CARS spol. s r.o. All rights reserved, created by NetSystems