-

Testy a recenze - Peugeot 5008

25.10.2010 | PRVNÍ TŘETINA - Peugeot 5008 2,0 HDI - dlouhodobý test

Peugeot 5008

Do redakční flotily dlouhodobě testovaných automobilů přibylo kompaktní MPV Peugeot 5008, za jehož volantem strávíme půl roku. Přinášíme dojmy po ujetí prvních pěti tisíc kilometrů.

Francouz se v redakčních garážích objevil v úplně syrovém stavu, najeto měl pouhých osm kilometrů. Zvolili jsme sedmimístné provedení s třetí řadou za 16 000 Kč, která se při potřebě plného obsazení vyklopí z podlahy. Častěji však jezdíme v pěti, protože dozadu se pohodlně vejdou jenom osoby do 170 cm, navíc se tu sedí s přizvednutými koleny. Tohle uspořádání však dovoluje využívat ložný prostor pro 1,247 m3 nákladu.

Výbava je na úrovni, nechybí třeba ESP, šest airbagů, duální klimatizace, samočinná parkovací brzda, kvalitní autorádio ani denní svícení. Z nadstandardních prvků si pochvalujeme panoramatickou střechu Cielo, která parádně prosvětluje interiér. A pak také zábavní systém s obrazovkami v předních opěrkách a bezdrátovými sluchátky (20 000 Kč). Elektricky sklopná vnější zrcátka fungují jako kontrola správného uzamknutí dveří.

Nejvíce místa a pohodlí nabízí vůz vpředu. Správný sklon volantu, dlouhé vzpřímené opěradlo s dobrým bočním vedením a řadicí páka na zvýšené konzole vytvářejí optimální posaz, ani po dlouhé jízdě záda nebolí. Veškeré prvky jsou v dosahu řidiče. Jízdu zpříjemňuje bohaté prosklení (5,77 m2) a kvalitní zpracování, žádný díl nevrže.

akční nabídkaHned od počátku si všichni šoféři pochvalují turbodiesel 2.0 HDI/110 kW pro tichý běh a pružný zátah již od 1400/min. Díky šestce a rádci řazení se nejčastěji pohybujeme v pásmu do 2000/min, kdy motoru při ustálené jízdě stačí 6,0 l. Výlety do omezovače při 5000/min jsou sporadické, spíše využíváme sílu čtyřválce 340 N.m ve spodní třetině otáček.

Nejčastěji jezdíme na pětku a šestku, a to i ve městě, podtáčení motoru ani trochu nevadí. Na dálnici při 130 km/h točí 2500/min, akustická pohoda na palubě zpříjemňuje cestování na dlouhou vzdálenost. Běžně se spotřeba pohybuje kolem šesti a ve městě do osmi litrů, ani při rychlé jízdě nepřesáhne 9,5 l. Dosavadní průměr se ustálil na 7,4 litru na 100 km, což vzhledem k vytěžování vozu na maximum a rychlým přesunům po dálnici považujeme za dobrý výsledek.

prodej referentskcýh vozidel PeugeotLíbí se nám komfortní nastavení podvozku, MPV se na nerovnostech mírně pohupuje a ani v ostré zatáčce se karoserie přehnaně nenaklání. Tempomat lze snadno ovládat páčkou vlevo pod volantem. Čidla v obou náraznících doplněná o akustickou kontrolu usnadňují parkování. Za negativum považujeme titěrnou schránku před spolujezdcem nebo úzký a zbytečně vysoký box mezi předními sedadly.

Zatím všechno funguje, jak má, prvních 5000 km má velký lev za sebou bez jediné závady či poruchy. Pouze dvakrát se dofukovaly pneumatiky, osmkrát byl vůz v myčce (710 Kč) a do nádrže nateklo 325 litrů nafty (9786 Kč). Při jízdě v dešti jsme zaznamenali protáčení předních kol. Na trakci se tedy zaměříme v nadcházející zimě.
 

VÝSLEDNÁ ZNÁMKA 1-

Peugeot 5008 nabízí příjemné svezení
až sedmi cestujícím, parádní odhlučnění,
slušnou variabilitu a nízkou spotřebu.

 

25.10.2010 | datum
Auto TIP | zdroj
50 | strana
Tomáš Kovařík | autor

www.federalcars.cz  
 
Pobočka PEUGEOT PRAHA Pobočka TOYOTA LIBEREC Pobočka VOLVO LIBEREC Pobočka PEUGEOT LIBEREC

O společnosti Osobní údaje Novinky Peugeot Novinky Toyota Testy a recenze Peugeot Poradna Kontakty
© 2020 FEDERAL CARS spol. s r.o. All rights reserved, created by NetSystems