-

Testy a recenze - Peugeot 5008

12.11.2010 | POHODIČKA PRO RODINU - Peugeot 5008 2,0 HDI automat

Peugeot 5008

Peugeot 5008 řadíme mezi opravdu dobrá a prostorná MPV. Testovali jsme vrcholnou verzi Premium Pack s motorem 2.0 HDI a 6stupňovým automatem. Kromě toho vůz zdobila řada dalších prvků příplatkové výbavy.

Francouzská MPV bývají pohodlná a ani 5008 není výjimkou. Obzvláště v nejvyšší možné specifikaci, která byla v našem případě vyšperkována automatem za 35 000 Kč. Verze s touto převodovkou se vyznačuje o 13 koní vyšším výkonem než varianta s manuálem. A věřte nebo ne, my tuto převodovku s ohledem na kategorii a z toho pramenící rodinnou povahu vozu můžeme jedině doporučit.

Také úsporný a dostatečně silný čtyřválcový turbodiesel 2.0 HDI (120 kW) si s ní dobře rozumí a udává 5008 vynikající dynamiku. Převodovka drobně zaváhá jen ve chvílích, kdy měníte mezi manuálním a automatickým režimem. V takové chvíli nechá klidně zařazenou trojku a vy navzdory stále rostoucím otáčkám čekáte, až konečně přeřadí vyšší stupeň. Jezdili jsme za 8 l/100 km.

LUXUS PRO RODINU

Komfortní a na MPV i velice jistý podvozek je jednou z největších předností tohoto Peugeotu. Odhlučnění kabiny je také na vysoké úrovni. Na testovaném kousku vadilo jen občasné tiché povrzávání odněkud zezadu.

Prodej referentských vozů PeugeotS prostorností je na tom 5008 dobře. Vpředu může vyšším jedincům vadit jen mohutná konzola. Jinak je tu místa dost, což platí také ve druhé řadě tvořené trojicí samostatných posuvných sklopných sedadel. Za příplatek 16 tisíc Kč lze získat i řadu třetí. Ta se však hodí spíše na příležitostnou přepravu dětí.

Potěší vás také velký variabilní zavazadlový prostor. Řidič může mít jisté výhrady k méně citlivému řízení, o to však u MPV přece nejde. (...)

12.11.2010 | datum
Auto HIT| zdroj
30 | strana
A. Šrámek | autor
 
www.federalcars.cz  
 
Pobočka PEUGEOT PRAHA Pobočka TOYOTA LIBEREC Pobočka VOLVO LIBEREC Pobočka PEUGEOT LIBEREC

O společnosti Osobní údaje Novinky Peugeot Novinky Toyota Testy a recenze Peugeot Poradna Kontakty
© 2020 FEDERAL CARS spol. s r.o. All rights reserved, created by NetSystems