-

Testy a recenze - Peugeot 5008

29.11.2011 | TVRDÁ ZKOUŠKA (s dětmi na dovolenou) - Peugeot 5008

Peugeot 5008

MPV musí vydržet hodně. Například invazi těch nejmenších cestovatelů. Na palubu dlouhodobě zapůjčeného Peugeotu 5008 je vzala Eva Srpová.

Život v Peugeotu 5008 se dá jedním slovem shrnout jako bezproblémový. No a přesně takové má správné MPV být. Nemáte chuť se zaobírat něčím jiným než tím, aby vaše auto dělalo přesně to, co má. Tedy nalodit celou rodinu i s kufry a vyjet někam poznávat hrady a zámky.

A proto je velká, velká chyba, že naše 5008 nemá příplatkové zadní sedačky. Kdyby bylo na mně, neváhám s jejich objednáním ani minutu. Při jakékoli cestě za krásami Krušných hor mě děti kamarádů prosily, abych je svezla. A bohužel všechny se mi dovnitř nevešly. Není nad pohled nezaujatých cestovatelů.

Jejich nejoblíbenější věc? Prý panoramatická střecha Cielo, která je v této nejvyšší verzi Premium Pack standardem. To je, mimochodem, opravdu povedený prvek. Když nepříjemně svítí slunce, jedním tlačítkem u řidiče zatáhnete clonu. Většinu časuji ale necháte roztaženou, aby kabina zůstala krásně prosvětlená. No a pak ty sedačky v prostřední řadě. Dají se samostatně posouvat a polohovat, takže když třeba prostřední děcko zlobí, posunete ho za trest o 15 centimetrů dopředu. Se sedačkami samotnými se snadno manipuluje. Hravě je složíte a rovná podlaha přímo vybízí k tomu, abyste ji pořádně otestovali. Honza Stacha odstěhoval celý byt, já jsem náš Peugeot pohotově využila na převoz rozložené manželské (!) postele i s matrací, nočními stolky a lampou - a to na jednu cestu.

Určitě by se tu dalo v pohodě vyspat ve dvou. Nebo i ve třech. Pokud tento test provede někdo z mých kolegů, budeme vás informovat. Neodbytným harantům to bylo, i přes naléhání, raději zatrhnuto...

Ojeté vozy PeugeotCelé pohonné ústrojí velkého Peugeotu pracuje hladce. Jak už jsme psali v prvním testu, už od startu se naftový dvoulitr chová čile, a to díky dobře zvoleným převodům. Větší zásah ale vyžaduje automatická ruční brzda. Většinou stačí jen jemně ťuknout do plynu a brzda se sama deaktivuje, ale občas musíte na plyn výrazněji zatlačit, abyste auto přesvědčili, že se opravdu chcete rozjet a už nepotřebujete její asistenci. Což by vám vadit nemuselo. S 5008 jste prostě naladěni na volnější tempo. A to nejen díky tichému a kultivovanému naftovému motoru, jehož papírové výkony sice nejsou nic extra, ale na běžné jízdy bohatě stačí.

I nastavení podvozku bude vyhovovat nenucenému stylu jízdy. Ten je, co si pamatuji, nastaven daleko lépe než u sesterského Citroenu Picasso, s nímž sdílí podlahu.
Citroen daleko více poskakoval a houpal se, Peugeot se snaží být mnohem konzistentnější. A co víc, po záběhu motoru spotřeba zase o něco spadla.
Z původních 7,2 l/100 km (při 400km na tachometru)  na 6,8 litru při aktuálních 4.000 najetých kilometrech, a je tedy zatím o necelý litr vyšší, než udává výrobce.

Takže zkoušku provedenou tím nejtvrdším kalibrem (partou děcek na dovolené) Peugeot zvládl na výbornou.

22.8. 2011 | datum
Autocar | zdroj
94 | strana
Eva Srpová | autor

www.federalcars.cz
Pobočka PEUGEOT PRAHA Pobočka TOYOTA LIBEREC Pobočka VOLVO LIBEREC Pobočka PEUGEOT LIBEREC

O společnosti Osobní údaje Novinky Peugeot Novinky Toyota Testy a recenze Peugeot Poradna Kontakty
© 2020 FEDERAL CARS spol. s r.o. All rights reserved, created by NetSystems