-

Testy a recenze - Peugeot iOn

15.09.2010 | Peugeot i0n -100% skutečný, 100% elektrický

Peugeot iOn

Očekávaný, … žádaný,… první 100 % elektrický vůz nové generace se stává skutečností. Značka Peugeot ho neuvádí pouze pro několik odvážných průkopníků, ale pro všechny typy klientely: soukromé osoby, firemní zákazníky, státní firmy, ... zkrátka pro všechny, kteří jsou přesvědčeni a rozhodnuti učinit společně první krok k novému typu mobility.
Městský, snadno ovladatelný, tichý, bezpečný, pohodlný, nenáročný... 100 % elektrický Peugeot i0n s řadou služeb Peugeot Connect umožňuje změnit život ve městě - dlouhodobě udržitelným způsobem.
 

Přístup vlád, místních orgánů i občanů k životnímu prostředí, spojený s vývojem nových technologií na uchování energií, dnes nabízí elektrickému autu novou možnost, jak se postupně začlenit do života ve městech a jejich předměstích.
Značka Peugeot, která se díky velkému počtu prodaných elektrických modelů 106 Electric stala světovou jedničkou mezi výrobci elektromobilů, vstupuje do nové etapy své strategie zaměřené na snižování emisí a uvádí na trh model Peugeot i0n, první 100 % elektrický vůz nové generace.

Nová zkušenost při řízení ve městě: nulové emise, tichý chod, praktičnost, ...

Peugeot i0n, městský a příměstský vůz, je svým zaměřením vhodný především pro organizace státní správy, firmy, ale i pro soukromé osoby.
V tomto automobilu se spojuje překvapivě prostorný interiér vzhledem k velikosti vozu, mimořádná ovladatelnost i vynikající úroveň bezpečnosti a komfortu, jež zajišťuje jeho bohatá výbava. K tomu je nutné připočíst výhody plynoucí z elektrické technologie, kterými jsou nezvykle tichý provoz, snadné řízení a absence CO2 či jiných škodlivých emisí.

Řídit vůz i0n znamená zažívat nepoznaný klid, který s sebou přináší ticho, nepřítomnost vibrací hnacího ústrojí a jednodušší řízení, u kterého odpadá řazení rychlostí. Okamžitá dostupnost maximálního točivého momentu navíc umožňuje účinnou lineární akceleraci, která usnadňuje pohyb v hustém provozu.

Dojezd 

 Díky účinnému využívání energie z lithium-iontové baterie a optimalizaci rekuperace energie při zpomalování a brzdění dosahuje dojezd ve standardním evropském režimu 150 km. Tato autonomie je v reálném provozu naprosto dostatečná, neboť 90 % každodenních cest motoristů nepřekračuje 60 km.
Za pomocí klasické domácí zásuvky se baterie plně nabijí za 6 hodin. Speciální systém pro rychlé dobíjení umožní nabití na 50 % za pouhých patnáct minut a na 80 % za třicet minut. Vzhledem k tomu, že běžné auto při městském a příměstském používání 90 % času stojí, odpovídá doba nabíjení vozu i0n zvyklostem či potřebám motoristů.

Bezkonkurenční provozní náklady

Provozní náklady se budou pohybovat v rozmezí 1,50 až 2 €/ 100 km, což je zcela bezkonkurenční výše vynaložených prostředků, bez ohledu na použitý způsob nabíjení. Dobíjení probíhající v noci nebo mimo špičku může náklady ještě snížit a optimalizovat využívání energie, kterou dodávají elektrárenské společnosti.

Žádné kompromisy v otázce bezpečnosti 

Svou sériovou výbavou – 6 airbagů, ESP, elektronický rozdělovač brzdných sil (REF), brzdový asistent pro kritické situace (EVA) – a koncepcí své struktury splňuje náročné požadavky na bezpečnost, jenž současní zákazníci kladou na moderní vozy.
V projekčním stádiu byl kladen silný důraz na bezpečnost a odolnost komponentů elektrického pohonu.
Součásti baterie jsou začleněny v pevném, hermeticky uzavřeném pouzdru, které je optimálně umístěno pod podlahou v kabině, kde je chráněno v případě nárazu, neboť tato část nejvíce odolává deformacím. Zlepšuje se tak i rovnováha vozu, neboť došlo ke snížení těžiště.
Dobíjení baterií, ať už na speciálních dobíjecích stanicích pro rychlé nabíjení nebo v běžné síti pomocí speciálního kabelu, je řízeno automaticky dle parametrů na kontrolu každého jednotlivého článku.

Služby, zjednodušující život

Kromě elektrické technologie poslední generace využívá vůz i0n i nejnovější telematické technologie, prostřednictvím kterých mohou uživatelé využívat škálu služeb Peugeot Connect.

Všechny vozy i0n mají sériově a bez časového omezení přístup ke službám Peugeot Connect , které zahrnují službu Peugeot Connect SOS a Peugeot Connect Assistance. Po aktivaci bezpečnostních prvků nebo po stisknutí tlačítka SOS se posádka vozu spojí s centrem tísňového volání. Podobně v případě služby Peugeot Connect Assistance se po stisknutí tlačítka „Lion Peugeot“ naváže spojení s asistenční službou. Díky automatické a přesné lokalizaci vozu se na místo velmi rychle dostaví složky záchranného systému nebo servisní vozidlo.

Další služby dostupné na základě měsíčního předplatného jsou:

  • Peugeot Connect Fleet*: pravidelné předávání informací jako je stav nabití baterie, zbývající dojezd, počet ujetých kilometrů, počet kilometrů zbývajících do příští servisní prohlídky,aj. Tato služba je obzvlášť užitečná pro správce firemních vozových parků.
  • Electric Driving*: služba dostupná přes Smartphone nebo počítač, která umožňuje zjistit stav nabití baterie, umístění dobíjecích stanic a dojezd.

Komfort řady sériových prvků příslušenství

Kompletní standardní specifikace všech vozů i0n zahrnuje: litá kola, posilovač řízení, mlhovky, automatické rozsvěcování světlometů, denní světla, dálkové centrální zamykání, palubní počítač, klimatizaci, autorádio s přehrávačem CD/MP3 s technologií Bluetooth s USB konektorem, elektrické ovládání předních a zadních oken, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, polohovací a sklápěcí opěradla zadních sedadel,..

AKČNÍ NABÍDKA VOZŮŘada i0n je s jedinou úrovní výbavy a dvěma verzemi konečné úpravy interiéru velmi jednoduchá a transparentní.

K dispozici jsou tři základní doplňky z příplatkové výbavy nebo z příslušenství:

  • „zimní sada“ zahrnující vyhřívání sedadla řidiče a odmrazování vnějších zpětných zrcátek;
  • sada pro přestavbu na vůz v užitkovém provedení se 2 místy a nákladovým objemem 1,1 m3;
  • mobilní připojitelná navigace využitelná i u jiných způsobů dopravy (pěšky, na kole,…) umožňující:
  • přijímání dopravních informací,
  • aktualizaci map s uvedením umístění nabíjecích stojanů,
  • hledání informací podle zájmových bodů.

Nabídka mobility „all inclusive“

Tržní uvádění vozu i0n se bude opírat především o nabídku mobility „all inclusive“.

Například ve Francii bude tato nabídka založena na měsíčním nájemném 499 € včetně DPH, na dobu 5 let. Nájemné zahrnuje vůz + baterii a dále: pětiletou záruku na baterii a elektrický pohon, údržbu a prohlídky vozu po dobu 5 let nebo do ujetí 50 000 km, specifické elektrické asistenční služby, služby Peugeot Connect, Electric Driving a přístup k programu mobility Mu by Peugeot .

referenstké vozyZjevný zájem zákazníků

Městské instituce a vlády podporují využívání této nové technologie prostřednictvím státních dotací a programů na rozvoj dobíjecí infrastruktury. Tyto městské instituce jsou také potenciálními zákazníky – s vlastní vozovou flotilou a s projekty na sdílení automobilů (car sharing), které se připravují v několika velkých městech.

K dnešnímu dni podepsal Peugeot již patnáct dohod o záměru (Letters of intent) s operátory, energetickými a leasingovými společnostmi a s organizacemi zaměřenými na sdílení vozů (car sharing) v řadě evropských zemí.

Z velkého počtu soukromých osob, kteří se zaregistrovali prostřednictvím speciální webové stránky věnované modelu i0n, je zřejmé, že zákazníky mimořádně zajímá 100 % elektrická technologie, zvláště pak pokud ji nabízí uznávaný výrobce jakým je Peugeot.

i0n bude součástí nabídky vozů ke krátkodobému pronájmu v síti Mu by Peugeot, což je služba mobility, kterou Peugeot nabízí jakožto první a zatím jediný výrobce. Služba je dostupná všem zákazníkům využívajících programu Mu by Peugeot, kteří si tak budou moci vyzkoušet tento nový způsob cestování po městě.
 

 
Zdroj: Tisková zpráva Peugeot ČR
Datum: 13.9.2010
 
www.federalcars.cz
Pobočka PEUGEOT PRAHA Pobočka TOYOTA LIBEREC Pobočka VOLVO LIBEREC Pobočka PEUGEOT LIBEREC

O společnosti Osobní údaje Novinky Peugeot Novinky Toyota Testy a recenze Peugeot Poradna Kontakty
© 2021 FEDERAL CARS spol. s r.o. All rights reserved, created by NetSystems