-

Novinky - Volvo

11.03.2018 | Nové Volvo XC40 bylo jmenováno Evropským autem roku 2018

Těsně před začátkem Ženevského autosalonu ve Švýcarsku získalo malé SUV, nové Volvo XC40, titul Evropské auto roku 2018. Uvedené prestižní ocenění vyhrála prémiová automobilka Volvo Cars vůbec poprvé.

„Vítězství našeho nového Volva XC40 v této soutěži bylo perfektně načasováno,“ prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Automobilka Volvo nyní vůbec poprvé nabízí v rámci svého globálního portfolia tři SUV modely. Volvo XC40 silně přispěje k dalšímu růstu společnosti a současně nám prorazí cestu do nového rychle se rozrůstajícího segmentu malých SUV.“ 

Úspěch nového Volva XC40 znamená, že se všechny nové SUV modely značky Volvo určené pro globální trh dočkaly titulu Auto roku udělovaného v Evropě nebo v Severní Americe. Další dvě SUV, velké Volvo XC90 a středně velké Volvo XC60, byla během předchozích dvou let jmenována Severoamerickým užitkovým vozem roku.

Cena Evropské auto roku 2018 následovala po dalších oceněních, která si nové Volvo XC40 v nedávné době vysloužilo, a to včetně titulu Auto roku udělovaného předním britským motoristickým magazínem What Car?.

Volvo XC40 nastavuje ve svém segmentu nový standard v oblasti designu, konektivity a bezpečnostních technologií. První objednávky přijaté napříč celou Evropou a v USA již přesáhly počet 20 000, což jasně odkazuje, že se z hlediska zákazníků jedná o velmi atraktivní kombinaci. Již brzy bude model XC40 představen také pro Čínu, která je největším automobilovým trhem na světě a kde automobilka Volvo očekává stejně silný zájem.

Volvo XC40 je prvním modelem postaveným na nové kompaktní modulární platformě CMA automobilky Volvo Cars, která se stane základem pro všechny další modely řady 40 včetně plně elektrických vozů. Vyvinutí platformy CMA ve spolupráci s automobilkou Geely přineslo švédské automobilce v rámci tohoto segmentu potřebnou ekonomickou úsporu.

Model XC40 je současně prvním volvem, které nabízí funkci sdílení vozu (v ČR bude zatím dostupná jen pro nové Volvo XC40 MY19). Tu lze využívat díky technologii digitálního klíče automobilky Volvo a online platformě Volvo On Call. Majitel vozu Volvo díky tomu může svůj vůz jednoduše sdílet s přáteli a rodinnými příslušníky, aniž by jim musel fyzicky předávat klíč.

Další novinkou, která bude zavedena společně s Volvem XC40, bude nový program předplacených služeb Care by Volvo (v ČR bude dostupný později), na jehož základě si zákazníci mohou vůz pořídit namísto klasického zakoupení prostřednictvím měsíčního paušálu. Díky programu Care by Volvo bude vlastnictví vozu stejně transparentní, jednoduché a bezproblémové jako vlastnictví mobilního telefonu. 

Nabídka bezpečnostních systémů a funkcí na podporu řidiče zahrnuje u Volva XC40 asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II, poslední generaci systému City Safety, systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systém preventivní ochrany v případě nechtěného opuštění vozovky, systém varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění plnou brzdnou silou a kameru s výhledem do 360°, která řidiči pomůže při manévrování ve stísněném prostoru.

Mimoto nabízí nové Volvo XC40 důmyslně řešený design interiéru, který zahrnuje velmi praktická úložná místa ve dveřích a pod sedadly, speciální přihrádku na mobilní telefon, který se zde může indukčně nabíjet, výklopný háček na malou tašku a vyjímatelný koš na odpadky integrovaný ve středovém tunelu.

V roce 2017 automobilka Volvo Cars zveřejnila svůj závazek k elektrifikaci všech vozů Volvo uvedených na trh od roku 2019. Vzhledem k tomu, že se společnost Volvo Cars chystá zaujmout vedoucí pozici v oblasti elektrifikace, bude nové Volvo XC40 později k dispozici také s hybridním a čistě elektrickým pohonným agregátem.

„Máme jasnou strategii s ohledem na náš budoucí růst, a proto jsme se zavázali stát se lídrem v oblasti automobilové bezpečnosti, online služeb a elektrifikace,“ uvedl Håkan Samuelsson. „Volvo XC40 je věrným odrazem našeho závazku a na základě reakcí našich zákazníků a poroty COTY dnes můžeme říci, že jsme na správné cestě.“

Videoreportáž na stránkách media.volvocars.com.

Pobočka PEUGEOT PRAHA Pobočka TOYOTA LIBEREC Pobočka VOLVO LIBEREC Pobočka PEUGEOT LIBEREC

O společnosti Osobní údaje Novinky Peugeot Novinky Toyota Testy a recenze Peugeot Poradna Kontakty
© 2021 FEDERAL CARS spol. s r.o. All rights reserved, created by NetSystems