-

Poradna

Údržba Vašeho vozu

Aby Vám vůz sloužil řadu let, je potřeba mu dopřát pravidelnou údržbu. Přečtěte si prosím pokyny k údržbě a tzv. záruční knížku, kterou mějte s sebou vždy při návštěvě servisu. Doporučujeme Vám návštěvu našeho servisu nejméně 2x ročně při výměně sezónních pneumatik a dále vždy při pravidelných prohlídkách. Abychom urychlili Vaše odbavení na příjmu oprav, doporučujeme Vám objednat se telefonicky na konkrétní hodinu. Naše servisy jsou plně vybaveny pro všechny práce - mechanické, klempířské, lakýrnické, diagnostické i práce pneuservisu.

Jak postupovat při poruše vozidla

V žádném případě nic nezkazíte, zavoláte-li některému z našich přijímacích techniků, máte-li na něj přímé spojení. Pokud ne, volejte příjem oprav (Peugeot Praha: 244 112 400, Peugeot Liberec: 488 577 400, Toyota Liberec: 488 577 377) a dohodněte se na následném postupu.
Pokud je Vaše vozidlo nepojízdné a je třeba ho nechat odtáhnout do našeho servisu, volejte asistenční službu Federal Cars Praha na čísle 602 247 641 nebo Liberec na čísle 602 277 878. Pokud potřebujete na Vašich cestách opravu v jiném servisu, volejte Peugeot Assistance na tel: 800 112 424, v zahraničí u vozů v záruce volejte tel: +420 220 510 060.

Jak postupovat při drobné nehodě

Pokud při nehodě nedošlo ke zranění, úmrtí, poškození majetku třetí osoby a škoda na autě nepřesáhne 100.000 Kč, nemáte povinnost k nehodě volat Polici ČR. Doporučujeme Vám však Policii ČR zavolat i v těchto případech. Ne vždy je totiž zřejmé, kdo nehodu způsobil a zároveň tím předejdete možným budoucím komplikacím. Určitě si vyměňte osobní údaje, zapište si registrační značky aut a čísla dokladů o pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla (tzv. povinné ručení). Domluvte se s ostatními účastníky nehody, kdo nehodu zavinil, sepište o ní záznam a všichni ho podepište. Pokud si nejste jisti výší škody na Vašem vozidle, neváhejte kontaktovat naše přijímací techniky; poradí Vám a zajistí jeho opravu v našem servisu. S pojišťovnami vše domluvíme.

Jak postupovat při havárii

 1. Zastavte, rozsviťte výstražná světla
  Zastavte vozidlo, zabrzděte vozidlo ruční brzdou, vypněte motor a rozsviťte výstražná světla.
 2. Ujistěte se, zda neuniká palivo
  Vystupte a zjistěte, zda z automobilu neunikají pohonné hmoty. V případě úniku paliva zavolejte hasiče. Riziko výbuchu při úniku benzínu je vysoké, při úniku nafty je menší.
 3. Co dělat, když auto začne hořet
  Pokud auto hoří, pokuste se zachránit všechny lidi. Dále se pokuste zachránit doklady a utečte co nejrychleji do bezpečí mimo silnici. Volejte hasiče.
 4. Oblékněte si reflexní vestu
  I když to není povinné, oblékněte si reflexní vestu. Ostatní řidiči Vás lépe a dříve uvidí.
 5. Je někdo zraněný? Zjistěte rozsah.
  Posuďte rozsah zranění jednotlivých osob. Je-li to třeba, poskytněte první pomoc. V případě potřeby volejte lékařskou záchrannou službu.
 6. Ošetřete zraněné osoby
  Nejprve se věnujte osobám s ohroženými život-ními funkcemi - zastavte prudká krvácení, obnovte činnost srdce a zajistěte dýchání. Teprve následně ošetřete osoby s menšími zraněními.
 7. V autě zůstal člověk - kdy ho vyprostit?
  Pokud je to možné, je vhodné se zraněným příliš nehýbat. Pokud to však vyžaduje situace, např. při nebezpečí požáru, je lepší člověka vyndat i za cenu, že hrozí zhoršení zranění. Pamatujte, že nejdůležitější je zachování životních funkcí.
 8. Umístěte výstražný trojúhelník
  Upozorníte tak ostatní řidiče na nebezpečí a překážku na silnici. Za opomenutí můžete dostat citelnou pokutu.
 9. Kdy je nutné volat policii
  Pokud došlo ke zranění, škoda je vyšší než 100tis. Kč nebo byl poškozen majetek třetí strany, musíte zavolat policii. Pozor! Je-li poškozeno auto na leasing, jedná se o poškození majetku třetí strany, policii proto musíte určitě přivolat .
 10. S autem raději nehýbejte
  Pokud bude nehodu šetřit policie, s vozidly raději nehýbejte. Pokud s nimi musíte hnout (např. při vyproštění člověka), označte původní polohu vozidel (křída, písek, oblázky, cihla...)
 11. Vyměňte si osobní údaje
  Zapište si osobní údaje, registrační značky automobilů, čísla “povinného ručení” a telefonní kontakty.
 12. Pomáhejte při vyšetřování
  Policisté vypracují protokol, ve kterém je zachycen průběh nehody. Následně Vám ho dají přečíst a podepsat. Pokud s ním nesouhlasíte, napište do něj Vaše výhrady a teprve poté podepište. V každém případě si zapište číslo protokolu, číslo policisty a spojení na oddělení policie, která nehodu vyšet-řuje.
 13. Volejte odtahovou službu
  Je-li vozidlo nepojízdné, zavolejte naši pražskou odtahovou službu na čísle 602 247 641, nebo libereckou na čísle 602 277 878.
 14. Jednání s pojišťovnou
  Protože je náš servis smluvním partnerem pojišťoven, zařídíme nahlášení pojistné události i prohlíd-ku havarovaného vozu likvidátorem a budeme Vás zastupovat při jednáních o likvidaci pojistné události. Opravu provedeme na tzv. krycí dopis od pojišťovny. Vy platíte jen spoluúčast dle Vaší pojistky.

 

Pobočka PEUGEOT PRAHA Pobočka TOYOTA LIBEREC Pobočka VOLVO LIBEREC Pobočka PEUGEOT LIBEREC

O společnosti Osobní údaje Novinky Peugeot Novinky Toyota Testy a recenze Peugeot Poradna Kontakty
© 2021 FEDERAL CARS spol. s r.o. All rights reserved, created by NetSystems